Papara’da ATM Hatası

Türkiye’deki BDDK onaylı dijital cüzdanlar arasında en çok tercih edilen firma olan Papara, kullanıcılarına sunduğu kolay para yatırma seçenekleriyle rakiplerinden bir adım önde durmaktadır. Banka hesabı kullanamayan kullanıcılar için ATM üzerinden Papara hesaplarına para yükleme olanağı sağlayan Papara, ne yazıkki gerek yoğunluk gerek sistemsel arızalar nedeniyle zaman zaman kullanıcılarına mağduriyet yaşatmaktadır. Papara’ya ATM ile para yüklemek isteyen kullanıcılar, kullandıkları ATM’den kaynaklı para sıkışması gibi sorunların yanı sıra, Papara ve banka arasındaki uyumsuzluk nedeniyle paralarının hesaplarına geçmemesi gibi sorunlarla da karşılamaktadır. Yapılan para yatırma işlemi doğrudan bir IBAN numarası ile yapılmadığı için, Papara’nın olası bir para iadesi gibi bir prosedürü işleme alması da normal bir banka hesabına iadeden daha uzun ve yorucu olmaktadır. Papara’ya ATM ile yaptığınız yatırım sırasında size verilen makbuzu Papara’ya mail ile göndererek iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. Ancak ATM’lerin bazen makbuz bile vermeden kilitlenmesi gibi bir olasılığın olduğu düşünüldüğünde Papara ile uzun süren hem mail hem de telefon görüşmeleri sonrasında para iadesi almak mümkün olabilmektedir.

İnternet üzerindeki en popüler şikayet sitesi olan sikayetvar.com web sitesinde de Papara’ya ATM ile para yüklerken sorun yaşayan pek çok kullanıcıya ait şikayet bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili bir kullanıcı şikayeti örneğini aşağıda okuyabilirsiniz:

Papara’da ATM Hatası

Papara’da ATM Hatası Papara hesabıma ATM üzerinden yatırım sağladım 00.58 de 250 TL (Çınarcık esenköy) TR580020600**029352190003 Bu IBAN’a (Türkiye Finans) (B** E**). Fakat yatırırım hesabıma geçmedi sistemsel bir arıza mı oluştu herhalde mağdurum lütfen bana geri dönüş yapın paramı yatırın!

Papara Temsilcisi

Değerli Kullanıcımız, Papara Numaranızı yazmadıysanız, ödeme gönderen banka hesap sahibi ile Papara hesap sahibi aynı değilse, yazmış olduğunuz Papara Numaranız hatalıysa ve limitleriniz üzerinde işlem gerçekleştirdiyseniz iade işleminizi gerçekleştirebilmemiz için [email protected] mail adresimize işlem dekontunuzu göndermenizi rica ederiz. (Belirtilen durumların haricinde ki işlemleri [email protected] a mail atmanız gerekmektedir) Not: İade işlemleri 24 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

BİLGİLENDİRME!

1. Papara kart ile yükleme işlemleri çok daha hızlı. Papara kart sahibi olarak tüm ATM’lerden Papara hesabınıza anında yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Garanti bankası, Akbank, Yapı Kredi, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Finansbank ve İş Bankasından gerçekleştirdiğiniz işlemler, bankalarla yaptığımız özel işbirliklerimiz sayesinde çok kısa süre içerisinde papara hesabınıza yansıtılmaktadır. İşlemlerin hızlı gerçekleşmesi için yükleme kurallarına uymayı unutmayınız! Sorularınız olması durumunda bize 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezi hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

Papara Destek Ekibi.

 

Papara’da ATM Hatası
Rate this post

Tagged With :