Papara’da Hesabımı Onaylatamıyorum

Papara kurulduğu günden bugüne giderek daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlamış ve artan kullanıcı sayısı da Papara‘nın bazı ilave hesap güvenlik önlemleri almasına neden olmuştur. İlk kullanıma sunulduğunda hesabın onaylı hale gelmesi için sadece kimlik numarası ve doğum yılı isteyen Papara, bu bilgilerin başkasının adına hesap açıp onaylatmak için yeterli olduğunu farkedince, hesap onayı için ilave bilgiler istemeye başladı. Bundan sonra kullanıcıların hesaplarını onaylatmak ve daha önce onaylattıkları hesaplarını koruyabilmeleri için kimlik numarası, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı Seri Numarası ve Gün/Ay/Yıl şeklinde doğum yılını girmeleri gerekmektedir. Bu bilgilerin doğru girilmemesi durumunda ise açılan hesap Onaysız Hesap statüsünde olacağı için sadece 750 TL limite sahip olacaktır. Eğer istenen hesap onaylama bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girilirse, Papara hesabı onaylı hesap statüsüne geçip aylık 50.000 TL limit ile kullanılmaya devam edilecektir. Ancak bu hesap onay sistemi değiştikten sonra, Papara kullanıcılarının bir kısmı hesaplarını onaylamaya çalışırken bazı sorunlarla karşılaşmaya başlamıştır. Bilindiği kadarıyla kimlik onayı işlemi sırasında Papara, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü veritabanı ile eşleştirme yapmaktadır. Eğer nüfus bilgileri ve girilen bilgiler arasında farklılık varsa, Papara kullanıcıların hesabını onaylayamamaktadır. Bir diğer olası sorun ise kullanıcıların adına onaylanmış başka bir Papara hesabının bulunmasıdır, bu durumda Papara hesap onayı sırasında “Bu kimlik bilgileri ile kayıtlı başka bir kullanıcı bulunmaktadır.” uyarısını göstermektedir. Eğer adınıza onaylanmış başka bir Papara hesabı olduğuna dair bir uyarı alırsanız, derhal Papara ile iletişime geçip gerekli belgeleri göndermeniz gerekmektedir. Papara’yı yüksek limitle kullanmak isteyenler ise hesaplarını bir an önce onaylatmak istemekte ve onaylanmayan hesapları için Şikayetvar sitesindeki Papara başlığına hesap onayı ile ilgili şikayetlerini yazmaktadır. Bu şikayetlerin bir örneğini aşağıda okuyabilirsiniz:

Papara Hesap Onaylanmaması!

Papara hesabımı onaylayamıyorum, onaylarken sorun yaşıyorum neden acaba öğrenmek istiyorum ve hesabımın onaylanmasını istiyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim bunu öğrenmek istiyorum. Bunu yaşadığım için Papara’dan şikayetçiyim hesabımın en hızlı şekilde onaylanmasını istiyorum.

Papara Temsilcisi

Değerli Kullanıcımız, Konuyla ilgili bizimle detay paylaşmanızı rica ederiz. [email protected] dan bizim ile iletişime geçerek aldığınız hata ile ilgili detay belirtmenizi rica ederiz. BİLGİLENDİRME!

1. Papara kart ile yükleme işlemleri çok daha hızlı. Papara kart sahibi olarak tüm ATM’lerden Papara hesabınıza anında yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Garanti bankası, Akbank, Yapı Kredi, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Finansbank ve İş Bankasından gerçekleştirdiğiniz işlemler, bankalarla yaptığımız özel işbirliklerimiz sayesinde çok kısa süre içerisinde papara hesabınıza yansıtılmaktadır. İşlemlerin hızlı gerçekleşmesi için yükleme kurallarına uymayı unutmayınız! Sorularınız olması durumunda bize 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezi hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

Papara Destek Ekibi.

Papara’da Hesabımı Onaylatamıyorum
5 (100%) 1 vote

Tagged With :